Midrilindude AHHAA-elamus

 

  1. veebruaril käisid Midrilindude rühma lapsed Teaduskeskuses Ahhaa.

Ahhaa  elamus algas juba keskuse ees. Saime jõudu proovida, kas jõuame maast lahti tõsta elektriauto. Ühinenud jõududega  said Midrilinnud sellega hakkama.

Siis ootas meid  lahke keskuse töötaja Margit, kes tutvustas reegleid, mida me võime keskuses teha. Seda oli palju! Ei tohtinud vaid liiga kõva häält teha ja labürindi läbimiseks pidime kindad kätte panema.

Käepaelad kinnitatud, läksime õppeklassi. Meil oli limonaadi töötuba.

Midrilinnud said teada, et limonaad oli kasutusel vanal ajal arstirohuna ja seda müüdi apteegis nii kui muidki rohtusid. Haiguste puhul on tähtis, et jood palju vett. Vesi on mõnusam kui selle sees on ka vitamiinide rohke sidrun ja midagi magusat. Eriti hea on mesi. Saime  teada, et magusat ei tohi palju süüa, aga soola peab ikka  veidi kasutama, sest sool on ka meie tervisele tähtis.

Limonaadi valmistamisel kulusid ära juba omandatud oskused – lugeda koostisosade nimetusi tahvlilt, mõõta, tõsta, valada, segada. Kõige vahvam oli gaasi lisamine. Selleks on eraldi automaat, mis annab soovijale kas mullivett või tavalist vett.

Lotte limonaad tehtud ja joodud läksime ahhaa elamusi saama. Kõik oli nii vahva! Populaarsemateks atraktsioonideks said veemängud pallidega, aatomite jalgpall, labürint, oravaratas, lae alla tõusmine, sipelgate elu, merihobukesed. Kõik oli nii vahva, kõike võis puutuda, sikutada, uurida!

Kes Ahhaas käinud korra, tahab sinna ikka tagasi minna!

Õpetaja Tiina Pern