Lõppenud õppeaasta läbivaks teemaks Midrimaal oli taaskasutus, tark ja säästev tarbimine, mille raames toimus lasteaias palju erinevaid tegemisi. Ka selle aasta avastustoa teemad olid seotud taaskasutusmaterjalidega (paber, papp, metall, kile, plast jne). Õuealale kujundasime tegevusseinad pottisest-pannidest. Lastevanematega koostöös korraldasime näitused: sügisel “Rahast on kohe kahju”, talvel “Helkurid” ja kevadel “Kilekott jutustab” .
KIK-i kirjutatud projekti ning saadud rahastuse toel osalesid erinevad rühmad õppeprogrammides: sügisel “Tunnetusprogramm” Vitipalu looduskeskuses, “Jäätmete eluring” TÜ Loodusmuuseumis, kevadel “Moosipurgi ja paberirulli mitu elu” Jääaja Keskuses ning “Mullaelustik ja kompost” Tartu Loodusmajas.
Selle aasta tervise- ja loodusnädalate tegemised olid samuti läbiva teemaga seotud. Sügisesel tervise- ja loodusnädalal “Taasleitud rõõm” toimus vanaaja mänguse päev, matkamäng “Puhas keskkond”, Luunja jäätmejaama külastus. Talvisel nädalal “Aitan ennast ja teisi” keskendusime turvalisusele, ohtlike esemete kasutamise oskustele ja esmaabile. Rühmadesse komplekteerisime arstikohvrid pärisasjadega, külas olid Tartu tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased ja teater etendusega “Väikelaste vigastuste ennetamisest”. Kevadisel loodusnädalal “Tarbime targalt” korraldasime tarbimisteemalise matkamängu, lastega käis kohtumas pangatöötaja, rühmades toimusid erinevad tarbimisteemalised tegevused (valmisid pangaautomaadid, tehti reklaame, mängiti poodi jne), õuealal on nüüdsest komposter.
Terve õppeaasta jooksul meisterdati rühmades valdavalt taaskasutusmaterjalidest. Vabariiklikule Häirekeskuse üleskutsele meisterdada 112 vastasime vanadest CD-plaatidest tehtud numbriga, mis pimedude helkis. Selle eest pälvisime eriauhinna. Tähelepanu äratasid meie jõulukuused välisuste juures (CD-plaatidest, mahlapakkidest, vanadest raamatutest ja postkaartidest).
Midrimaa õpetajad arvutasid välja oma ökoloogilise jalajälje ning arutlesid keskkonna säästliku tarbimise teemadel.
Laste tegevuste kaasajastamiseks ja dokumenteerimiseks, laste arengu analüüsimiseks, meediakasvatuse rakendamiseks oleme terve aasta jooksul pildistanud ja filminud. Meie lasteaia õppejuht ja õpetaja Emma Koiduaru osalesid ka Tartu Ülikooli poolt korralatud tarbimisteemalisel koolitusel. Tartu Ülikool kutsus meid, kui aktiivseid tegijaid jätkuvale koostööle, et jagada oma mitmekesist positiivset kogemust ka teistele lasteaiaõpetajatele uute koolituste raames video vormis. See on meie lasteaiale suur tunnustus, et meie tegemisi ning õnnestumisi on märgatud.
Lastele sai armsaks tegelaskuju Kasti-Kati (õppejuht) , kes erinevatel üritustel laste juurde uue ideega ilmus ja tegutsemist koordineeris.