Avastame Midrimaa aia sees ja kaugemalgi!

Maikuu viimasel nädalal toimus meie tervise- ja loodusenädal “Avastame aia sees ja kaugemalgi”. Kutsusime koostööle Grüne Fee, kes saatis oma toodetest tutvustava materjali ning erinevaid rohelisi maitsetaimi kõikidele rühmadele proovimiseks. Nii toimuski salatipäev õuealal. Kasti-Kati jagas rühmade maskottidele taimed, mida lapsed said nuusutada, maitsta ja lõpuks salatisse lõigata. Vaatamata jahedale ilmale, mis vahel ka vihmasabinaid saatis, sõid aiarühmad oma lõunasöögi õues katusealustes. Taldrikule toidu tõstmine ja söömine õuetingimustes oli lastele oodatud ning põnev kogemus. Toit, eriti isetehtud salat, maitses värskes õhus ülihästi!

Toidupäevi oli mais veelgi. 13. mail,  hummusepäeval, pakkusime lastele ka erinevaid hummuseid, mida meie töötajad valmistasid. Ringluses olid erinevad uudsete maitsetega retseptid.

Et oma õueala veidi rõõmsamaks muuta, toimus ühel loodusnädala päeval lasteaia territooriumi ümbritseva võrkaia kujundamispäev. Lapsed maalisid läbipaistvale kilele, riputasid aiale taaskasutus- ja meisterdamismaterjalidest kaunistusi.

Sel nädalal piilusime aga oma õuealast ka kaugemale! Rühmad matkasid veel viimast korda enne pikka suvepuhkust oma matkaradadel ning aiarühmad võtsid ette pikema bussiringi Luunja vallas. Koolieelikute ja 5-6a rühma reisigiidiks oli õpetaja Tiina Pern, kes väga palju harivat ning põnevat meie koduvallast teadis rääkida ning lastele näidata. Lapsed said ronida Luunja valla kõrgeima kivi – Kavastu suurkivi- otsa, tutvuda Kavastu külaga, näha ülisuurt ettevõtet Palmako, Kavastu parve, mõisaparki. Midritriinud põikasid lisaks eelnevale sisse ka õpetaja abi Monika õunaaeda, Midrikutsud aga uurisid Luunja valla motokrossi rada ja Kabina karjääri. Maanaiste Seltsist Lille Reissaar kostitas koolieelikuid Kavastus maitsvate pirukatega. Nõnda tutvusid lapsed meie koduvalla looduse , aga ka inimtegevuse erinevate objektidega. Rühmad saatsid õppeaasta lõpetuseks peredele foto- või videotervituse “Põnevat suve!”