Harivad teatrietendused

Luunja Midrimaad on igal aastal külastanud mõned lasteteatrid. Valime etendusi lähtuvalt oma põhiväärtustest ja tegevuskavast. Selle aasta oktoobris kutsusime külla Tallinna Lasteteatri Lepatriinu etendusega “Prügikuningriik”. See oli õpetlik lugu kuningriigist, kus oli tekkinud tõsine prügiuputus, kuid vana kuningas ei tahtnud seda kuidagi tunnistada. Printsess võttis aga appi kavaluse, et kuningale näidata olukorra tõsidust ja riik päästa. Kuna prügi- teemat käsitlesime septembris loodusnädalal, siis oli etenduse teema lastele tuttav ja pani teadlikult kaasa mõtlema.  Novembris plaanime osaleda ka rahvusvahelise jäätmetekke nädala tegemistes. Õnneks lubas cowidi-olukord Eestis oktoobri-etendust vaadata kõikidel meie aiarühmadel veel ühiselt suures saalis.

Novembri alguses jõudis aga meieni info, et Miksteater, kes mõned aastad tagasi käis meile etendust “Erakordne veepudel” näitamas, etendab nüüd Pandipakendiga koostöös lavastust “Võti”, kus väike 5a Säde ei suuda leida võtit, et vanaisale ust avada. Sel etendusel sai osaleda vaid koolieelikute Midrihiirte rühm.

Info: Nimelt kuulutati 2021 taas välja uus ringmajanduse teemat avav lastelavastuste konkurss. Programm eesmärk oli tutvustada lastele laiemalt keskkonnasäästlikkuse ja täpsemalt taaskasutamise temaatikat.

„Teater lasteaeda“ on 2016. aastal alguse saanud Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Aitan Lapsi Fondi ja Eesti Pandipakend OÜ ühisprojekt, mis avab ringmajanduse teemasid teatrikunsti kaudu ja seda lasteaialapsele mõistetavas võtmes. Toonase konkursi võitjad tegid viie aasta jooksul lasteaedadele üle Eesti ringi peale ning 500 korda mängitud etendusi on näinud rohkem kui 32 100 last. Projekti osapooled on otsustanud lõbusate ja harivate lasteetendustega jätkata.