Jõulude ootamise aeg Midrimaal

Meie lasteaias algas jõulude ootamise aeg advendihommikuga 30. novembri varahommikul kell 8 õuealal. Õuesõppemajast oli saanud armas jõulutare, kus taaskasutusena lasteaia sünnipäevast heinapakkidest mõnusad istmed, toidupüramiidist jõuluriiul, mängumajast samblaga vooderdatud päkapiku kodu. Meie lasteaia nobenäpp Uuve õmbles kulunud päkapikumütsidest vahvad päkapikud, kes nüüd igapäevaselt õues lapsi rõõmustavad. Advendihommikul kohtusid lastega päkapikud Uuve ja Kristel ning Rohelise kooli keskkonna maskott Kasti-Kati. Nad tutvustasid lastele jõulukalendrit, mille tegemiseks kasutasime vanu postkaarte. Iga päev ilmub kuupäeva alla kotikesse mõni ese, mida lapsed katsuda ja nuusutada saavad, kuid sisse piiluda ei tohi! Oma arvamuse saavad nad üles joonistada või kirjutada ning postkasti poetada. Oh imet, järgmisel päeval on käinud salajane päkapikk, laste joonistused on ära viidud, kotis on uus asi ja eelmine on nähtav võrkkotis õige kuupäeva all. Selline põnev mäng kestab kuni 24. detsembrini!

Advendihommikul hakkas üks päkapikkudest vigureid tegema ning koos lastega arvasime, et talle on vaja jõulutares olemise reegleid õpetada. Üheskoos selgitasime, miks ei tohiks tares joosta, heinapakkidele ronida ja nendest torni laduda. Reeglid said selgeks.

Päkapikk Kristel kutsus lapsi metsa. Arutasime, et külmadega ei leia seal paljud loomad endale süüa. Lapsed olid valmis loomi abistama. Nii plaanimegi detsembris metsaretkedele minna, et loomi aidata.

Kasti-Kati kutsus üles osalema üle-eestilises  pakendikeskuse kampaanias “Kingikott uuele ringile”. Kodudes jääb ikka seisma tühje kinkekotte, mida oma peres enam mitu korda kasutada ei soovita, küll aga saaks nendes kingitusi teistele edasi kinkida. Kott peaks vaid terve ja ilma nimeta olema! Juba esimeste päevadega on kogunenud hulk kotte. Aitäh, armsad pered! Kasti-Kati kogub toodud kotid kokku ja viib detsembri keskel Tartusse pakendikeskusesse.