Luunja põnev metsaprogramm

Selle aastal märtsis osalesid metsaprogrammis Midrilindude ja midritriinude rühade lapsed.  Sigumetsa külas ootasid meid Luunja Jahiseltsi jahimehed (Silver ja Karl-Martin Vahejõe, Taavi Kepp) ja Luunja valla volikogu esimees Lohkva Külaseltsi esinaine (Kaire Vahejõe) ning 2 koera. Need koerad olid päris Eesti tõugu- Eesti hagijad, kes rõõmustasid lapsi väga.

Alustasime oma teekonda metsarajal, kus tuli leida eksinud seeneline oranžis vestis, selle leidmisega said lapsed hästi hakkama ja tegevus tekitas lastes ka ühtmoodi elevust.

Ilm ja metsa keskkond pakkusid lastele rõõmu nii jooksmiseks, turnimiseks, liu laskmiseks, ronimiseks jne. Lapsed said ka jahimeeste vaatetornis ise käia ja vaadata kui kaugele siis tegelikult sealt näha on.

Jahimajas ootas meid ees veel suuremgi üllatus. Seal olid erinevate loomade sarved (põder, metskits), topised (metssea põrsas, kobras), erinevad nahad (nugis, tuhkur, kobras, rebane, hunt, karu). Saime teada, et Luunja vallas on päris palju hunte ja ka seda, miks hundi küünised on pikemad kui koeral. Uurisime nii looma nahku, käppi, küüniseid, aga ka pead. Päeva lõpuks pakuti sooja teed ja saiakest.

Lapsed said koos Kairega täita Luunja jahiseltsi metsloomade jäljeraamatu, iga laps sai selle ka koju kaasa.

Täname südamest kohaliku valla inimesi, Luunja Jahiseltsi jahimehi (Silver ja Karl-Martin Vahejõe, Taavi Kepp) ja Luunja valla volikogu esimeest Lohkva Külaseltsi esinaist Kaire Vahejõed, kes lapsi vastu võtsid ja neile toreda päeva kinkisid.