Midrimaal mängides suureks – rõõmuga uude aastasse

Suured midrid alustasid käesolevat õppeaastat juba 19. augustil, mil toimus Marko Adamsoni juhendamisel meeskonna koolituspäev. Õhtul suundus aga grupp midrimaalasi Luunja valla kodukohvikute päevale, et avada kohvik lastele ja peredele. Meie kohvikus said lapsed ise teha pestosid, erinevatest värsketest marjadest smuutit, maitsevõid ning lustileibu ja vahvaid porgandi- ja kaalikavahvleid. Lisaks pakkusime võimalust voolida loodusliku voolimismassiga, mida Rohekrati töötoas kevadel ise valmistama õppisime ning teha toiduainetega katseid…

Tarkusepäeval kogunes kogu meie pere, suured ja väikesed, lipuväljakule, et üheskoos laulu ja liikumise saatel uut aastat alustada. Midrimaal on hetkel 8 rühma ligi 140 lapsega.

Uus lasteaia aasta algab uhke uudisega- 1. septembrist 2023.a oleme taas kaasaegseks renoveeritud majas Luunjas asulas. Hoiame pöialt!

Laste aasta Pajula, Pargi ja Kavastu majas on küll uus, aga tavapärane! Arvestame endiselt väärtusi: Midrimaal hoolime tervisest ja headest suhetest, oleme rõõmsad ning avastus- ja õpihimulised.

Selle aasta esimene tervise-ja loodusnädal meie väärtustele keskendubki- sedakorda on meil teemaks tuntud, vahel vanamoodsaks tembeldatud kartul. Kust see eestlaste aegade olulisem toiduaine tuleb? Selle eheda kogemuse, st korjame ise oma korvikestega tuhvleid, saame kodukandi talunike perelt Pärnalaasilt. Täname sellise võimaluse eest!

Kartuli teemale andis hoogu osalemine üle-eestilises kartuliprojektis. Meie lapsed kasvatasid nimelt sel suvel kartulit õueala kastides ja kasvukottides.

Loomulikult käib nädala juurde lõkkekartul, maitseme kartulisufleed, teeme kartulimustrite näituse ja kutsume oma vanavanemad 15. septembril kell 16.15 Pajula tänava õuele tantsima ja meisterdama. Kõik kogukonna vanaemad,-isad on oodatud!

Tuleb taas uus ja kogemusterikas aasta! Palju sõltub täiskasvanutest- õpime, õpetame ja oleme eeskujuks nii suhete loomisel kui ka lahenduste paindlikul otsimisel! Nii on meie LASTE lapsepõlv päikselisem!