Midrimaalaste kevadine tervise- ja loodusenädal

Midrimaalaste kevadine tervise- ja loodusnädal sai seekord teoks koos midriloomadega. Kutsusime väikseid ja suuri kirjutama lugusid, kus Midrimaa loomad õpiksid hoolivust, rõõmsameelsust, avastus- ja õpihimulisust, viisakat suhtlemist ja tervislikke eluviise. Kutsusime koostööle Luunja Keskkooli õpilased, meie laste vanemad, muidugi jutustasid rühmades lugusid ka lapsed. Lisaks joonistasid ja meisterdasid lapsed midriloomi. Tööd soovime koondada Midrimaa väärtuste raamatusse.
20.03 algavat kevadet tähistasime rohenäppude päeva ja matkaga. Lapsed panid mulda esimesi sibulaid ja seemneid, tuletasid meelde, mida taimed kasvuks vajavad. Matkapäeval mõõtsime ise ja palusime ka peredel mõõta esimese kevadpäeva sammude arvu. Maitsesime õpetaja abi Ene toodud magusat vahtramahla ja uurisime, kuidas mahl puu seest välja tuleb, otsisime Luunjas kevade märke. Lasteaia trepikodades algas suur ristsõnamäng, mille abil püüame kaardistada kõik elusolendid, keda oma õuealal märkame.
Koolieelikutel käisid külas loodusesõbrad Kertu ja Liisi, üheskoos uuriti, kuidas prügi sorteerida. Loodusnädalal äratasime oma õueala talveunest, erinevate atraktsioonide juures kutsusid Midriloomad – õpetajad lapsi mängima, suunasid ja juhendasid neid. Külastatad võis kohvikut, keerutada tegevusratast, mängida torumängu, tõmmata köit ja ehitada 3 põrsakese moodi maju, teha muusikat ja kehastada tuletõrjujaid. Õuealast tehtud plaanil aga said lapsed mängida Beebottide orienteerumist ja tutvuda seal kasvavate puude ja põõsastega.