Õieehtes mai on emadepäevakuu!

Ettevalmistused emadepäevaks algasid mõnes Midrimaa rühmas juba märtsis-aprillis, kui külvati koos lastega mulda seemned ja hoolitseti tärganud taimede eest. Nii näiteks said Midrihiirte emad oma lastelt kingituseks paprikataime, aga Midrikiilid kasvatasid taketeseid.

Mais meisterdati emadele kaarte ja kingitusi, laste köögist levisid lasteaeda mõnusad lõhnad – kokati – küpsetati. Rühmades harjutati luuletusi, muusikaõpetajaga koos aga laule emale. 3-4a Midrihiired oskasid üksi oma luuletuse videos ette kanda ning emadeni jõudis kaasaegne videotervitus.

Midrijänkud kutsusid oma emad rühma: nauditi hõrgutisi peolaualt, lauldi ja mängiti ning iga ema meisterdas koos oma lapsega popkornist õitsva õunapuu. Midritriinud lustisid emadega lasteaia söögisaalis. Iga laps luges ette oma tervituse, maitsti lastega koos tehtud toitu ning mängiti lõbusat toolimängu.

Mõned rühmad otsustasid emadepäeva pidada aga värskes õhus looduses. Nii kutsusid Midrilinnud oma emasid matkama. Midrihobud käisid Luunja pargis koos emadega lilli korjamas. Kõige pisemad, Midrikutsud aga alustasid oma päeva hommikupudruga ning jätkasid mängudega koos emmedega Luunja Roosiaias.