Perepäev

2016-2017 õppeaasta lõpetasime 31. mail 2017 perepäevaga, mille põhisisuks oli ruutkoodiga orienteerumine.

Mobiilselt Luunjat avastamas

Sel kevadel kutsusime pered kaasaegsel moel Luunja alevisse orienteeruma. Maikuu viimasel päeval kogunes suur hulk isasid-emasid –lapsi lasteaia õuealale.  Mobiiliga tuli teha foto kaardist, millele oli kantud 8 punkti alevis, aega nende leidmiseks oli üks tund. Lisaks tuli igas punktis avada ruutkoodi lugeja abil küsimus ning vastus sellele ise leida. Lastele oli teekond tuttav: vallamaja, kultuurimaja, raamatukogu, park… Keerulisemaks osutus Luunja alevi vanima hoone leidmine. Nii mõnigi küsimus osutus lapsevanematele parajaks pähkliks. Siis otsiti abi internetist või raamatukogust. Nii saadi teada, et luuletuse „Midrimaa“ autoriks on Ellen Niit, et sel aastal võitis K. E. Söödi lasteluule auhinna Aidi Vallik raamatuga „Imelised inimesed“.  Teati, et Midrimaa lapsed kannavad Tartu-Maarja rahvarõivaid. Pargis kohtusid pered mõisapreiliga, kellega koos uuriti, mis erinevus on triikraual ja pressraual. Viimases punktis roosiaias aga ootasid lapsi kaitseliitlased auto ja oma varustusega.

Keset mängu alanud tihe vihmasadu tõstis orienteerumise tempot, kuid vaprad midrid jõudsid kenasti lõpptelki, kus iga laps endale  loosi teel ka auhinna sai.

Piknikutekid pidime sel korral küll kokku pakkima  ja lasteaeda kiirustama, kuid seal jätkus mõnus õhtu igas rühmas laste, õpetajate ning vanemate seltsis magusa koogi ning joogiga.

chart   Stardime Luunjat avastama! (foto Uuve Jakimainen)   20170531_171850

 

20170531_172025   20170531_172935