Saame kokku sõpradega

Sõbrapäeva eel meisterdasid lapsed rühmades kaarte ja punusid sõbrapaela. 14. veebruaril avasime kogu lasteaia rühmade uksed ja lastel oli võimalus valida, kellega ja millises rühmaruumis ta soovis mängida. Nii vaimustusid 3-4a lapsed koolieelikute magnetkonstruktorist, lego WeDo-st ja rollimänguvahenditest. Suuremad lapsed aga olid rõõmuga kättpidi liivas ja vees ning nautisid pisikeste katsetamisvahendeid. Aktiivselt prooviti ka erinevates rühmades õpetajate kujundatud liikumisradu. Populaarne oli ronimissein ja suured pallid fuajees. Kõverpeeglid meelitasid endiselt lapsi enda juurde. Saali aga oli muusikaõpetaja valmis pannud tantsuvideod, mille järgi lapsed naudinguga liikusid. Rühmade välisustel olid kaunid tarkuseterad sõprusest.

Midrilindude rühm võttis järgmisel päeval vastu külalisi Melliste lasteaiast Täpikeste rühmast. Päev oli täis uusi sõpru, kingitusi, palju koosmängu. Kateti külalistele laud, vahetati kingitusi ja sooje emotsioone. Täpikesed said tutvuda ka meie majaga. Lapsed on vaimustuses. Küsisid: “Miks teil siin kõik nii ilus ja äge on?” Age see on ju lasteaed, siis ongi kõik tore. Külalised kiitsid meie õueala, et oleks nagu mängumaale sattunud. “Hea on kuulda kauneid sõnu, “tõdesid meie Midrilindude õpetajad.

Luunja pargimajas kohtusid sõimelapsed: Midrihiirte rühm läks külla Midrijänkude rühma lastele. muusikaõpetaja Elsa eestvedamisel lauldi ja tantsiti üheskoos. Juba pool aastat lasteaias käinud Midrihiired olid suureks eeskujuks pisematele “jänkulastele”, kes lasteaias alles esimesi kuid. Rühmaruumis oli uudistamist palju ning mänguaega nautisid kõik lapsed. Kohtumine lõppes mõnusas suupisteringis ühise pika laua taga, ikka nii, nagu eestlastel kombeks.