Tarzani rada on õuealal laste lemmik!

Luunja Lasteaed Midrimaa otsis võimalusi, et pakkuda poistele põnevat ning arendavat tegevust õuealal. Koostöös Nõmme Seikluspargiga kerkis selle aasta augustis õuealale madal-seiklusrada lastele. Rada võimaldab lastel harjutada tasakaalu, täpsust ja harjuda kõrgusega. Tasakaal on omadus, mis on möödapääsmatu paljudel harrastustel ja spordialadel. Eestimaa lauge maastiku tõttu jäävad eestlastel kogemata /saamata verdikaalsed kogemused. Teatavasti on lastel olemas loomulik huvi ronimise ja turnimise, iseenda proovilepaneku vastu.

Midrimaa seiklusrada koosneb 5 platvormist, mis on omavahel ühendatud erinevate tross-sildadega. Viimase etapina on võimalik sooritada väike õhusõit mööda trossi.

Koostöös paigaldajaga on välja töötatud seiklusraja kasutamise reeglid nii lastele kui ka täiskasvanutele. Midrimaa õpetajad on ise läbinud seiklusraja, oskavad juhendada lapsi ja tagavad turvalisuse rajal.

1. septembril toimus lasteaialastele pidulik seiklusraja avamine. Liikumisõpetaja tutvustas raja kasutamise reegleid ning  koolieelikute rühma esindajad lõikasid pidulikult läbi lindi. Nüüd oli meie lasteaia kõige vanematel lastel võimalus oma julgust ja oskusi proovile panna. Õpetajate sõnul said lapsed rajal ülihästi hakkama.  Tänaseks on rajal roninud kõik rühmad alates vanemast sõimerühmast, 2-3a lastest!

9, septembril, lastevanemate päeval, andsime vanematele võimaluse rada katsetada. seiklusraja läbis 17 täiskasvanut, kõige rohkem oli huvilisi Midrikutsude rühmast. Lasteaia tervise- ja loodusnädalal oli rada avatud peredele – vanemale koos lapsega.Pakkusime ka meie kosstööpartnerile, Luunja Keskkoolile, võimalust rada proovida. Nii käisidki kooli kehalise kasvatuse õpetajad 1. klassi õpilastega rajal ronimas.  Seiklusrada on poiste ja tüdrukute vaieldamatu lemmik meie õuealal!

DSC00414DSC00415DSC_3323DSC_3332DSC00408