Avastame maailma!

RK.

Midrilindude jaanuariprojekt kandis nime „Suur ja lai maailm” Alustasime lihtsate, igapäevaste teemadega – uua aastanumber, aastaaeg, ilm. Ja siis selgus – igal pool maailmas ei olegi talv nii nagu meil. Maakera lõunapoolkeral, seal kus elavad pingviinid, on hoopis suvi. Pingviinidest saime rohkem teada ja ikka läbi erinevate tegevuste – valmis jääväli pingviinidega,  kuulasime lugusid pingviinide elust, voolisime pingviine.

Keskkonna muutused, maakera soojenemine, on pingviinide elukohti ka muutnud. Neid elab ka Austraalias. Tänavune suvi on Austraalias eriti karm olnud. Kõik teadsid tulekahjudest, loomade päästmisest, tuletõrjujate raskest tööst.  Tegime Austraalia kaardi, kus peal suurimad linnad, joonistasime erinevaid sõidukeid, millega Austraaliasse minna ja Ozobotid liikusid meie joonistatud teid mööda sellele mandrile. Võrdlesime vilju, mis kasvavad Eestis, mis Austraalias.  Kaugelt toodud viljad on nii ilusad. Et nad pikal reisil säiliksid kasutatakse kaitsvaid aineid. Kui meie hakkame kaugetest maadest toodud vilju sööma peame enne nad väga hoolsalt puhtaks pesema. Võrdlesime, loendasime Eestimaa ja võõramaa vilju. Jah, Eesti õunad on jaanuarikuuks tõesti kehvakeseks muutunud. Valmistasime omamaistest õuntest laevukesed ja need sõitsid Austraaliat avastama.

Nüüd teame kus on Austraalia, millised viljad seal kasvavad, tunneme loomi, teame, mida nad söövad, kuidas liiguvad, kus on pesa ja saame aru sõnast kukkurloom.

Tiina Pern