Global Action Days

Meie lasteaed osales ülemaailmsetel tegevuspäevadel Global Action Days/  #GlobalActionDays#LitterLessPlus#GAIA2030 & #LitterLessCampaign 18.-28. aprillini. Sel aastal olid alljärgnevad tegevused:

  1. Keeldu – tee üks lihavaba päev
  2. Vähenda – asenda nähtamatud saasteained keskkonnasõbralike alternatiividega
  3. Taaskasuta – käes on raamatuvahetuspäev
  4. Leia uus otstarve – anna asjadele uus leu!
  5. Töötle ümber – korralada “prügipiknik”

Meie otsustasime oma pedagoogilises nõukogus seekord osaleda 1. ja 3. tegevusega.

Luunja Lasteaias Midrimaa oli 21. aprillil kohvriraamatukogu päev. Luunja raamatukogu töötaja käis lastele raamatuid tutvustamas, ette lugemas ning arutlemas. Pärast uurisid lapsed ise raamatuid ja üheskoos valiti rühma mõned ka põhjalikumaks lugemiseks. Meil on traditsioon, et kord kuus käib kohaliku raamatukogu esindaja meil raamatuid tutvustamas, laenutame palju, raamatud liiguvad rühmast rühma. Tänu sellele ostame neid tunduvalt vähem!

Lihavaba päev oli 24. aprillil: hommikusöögiks sõid lapsed odrahelbeputru, vahepalaks olid viinamarjad, lõunaks pakkusime aedvilja-šampinjoni-kookose suppi ja riisi-toorjuustupudingut ning õhtuooteks olid kartuli-porgandi kotletid värske kurgi salatiga. Toit oli värviline ja maitsev! Alati võib ise toidu sisse seemneid lisada! Lihavaba päev on regulaarselt igal esmaspäeval juba alates 2017 aastast! Oleme oma kogemust jaganud ka Taimse Teisipäeva kooliprogrammi ümarlaudades ja koolitustel.

Väärtustame järjepidevust, sest see tagab tulemuse ja muutused!