Meid tunnustatakse Rohelise lipuga!

Head kodulehe jälgijad! Jagame teiega rõõmusõnumit! Meie lasteaia mitmeid aastaid toiminud ja arenenud loodushoidu väärtustavat tegevust on tunnustatud Rohelise lipu vääriliseks.

Eeva Kirsipuu-Vadi, Rohelise Kooli programmi Eesti koordinaator:

“Mul on väga hea meel teada anda, et hindamiskomisjoni otsus Luunja Lasteaed Midrimaa rohelise lipu taotlusele on “Tunnustada”. Palju õnne!

Hindajad tõid välja, et teil on palju tegevusi ja neid tehakse süsteemselt, samuti jagate lahkelt oma kogemusi ja kaasate ning teavitate kogukonda. Taotlus oli põhjalik ja kindlasti olete väga hea näide. Aitäh, et olete meiega ning loodame, et jätkate sama tegusalt!”

Rohelise kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-schools Global. Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS).  Rohelise Kooli programmil on välja kujunenud tore traditsioon korraldada rahvusvahelisel keskkonnapäeval, 5.juunil oma võrgustikule tunnustusüritus-konverents, mil antakse kätte ka rohelised lipud. Sündmus toimub veebis reedel, 5.juunil kell 11:00 – 12:30.

Tunnustusüritust-lühikonverentsi juhib Kristo Elias, ettekandega “Märka looduses kultuuri” esineb TÜ geograaf ja Eesti Rahvusatlase koostaja Taavi Pae (paljudele kindlasti tuttav ka kui Eesti Looduse kaasautor), Sloveenia Rohelise Kooli programmi võrgustiku kordaminekutest ja väljakutsetest räägib Gregor Cerar. Muidugi teeme kokkuvõtliku ülevaate ka Eesti võrgustiku aastast. Esmakordselt esineb meie sündmusel president Kersti Kaljulaid, kes annab sümboolselt üle ka rohelised lipud.

 Head midrimaalased, lapsevanemad, koostööpartnerid, sõbrad! Ka teil on võimalus üritusest osa saada, huvi korral palume teil registreerida enda osalemine siin enne 29.05.

Iga midrimaalane andis oma väärtushoiakuga ning tegusa osalemisega killukese keskkonnateadlikku tegevusse. See on meie lasteaia eripära ning selline mõtteviis kannab meid ka edaspidi meie tegevustes. Aitäh Sulle! Täname ka meie keskkonna töörühma liikmeid, kes aktiivselt panustasid ning mõtteviisi laiendasid ja üritusi eest vedasid! Aitäh ka  lapsevanematele Katrin Kasele ja Elo Hermannile kaasa mõtlemast.  Jäljed meie tegevusest on leitavad ka siinsamas kodulehel:  õppe- ja kasvatustegevus – Roheline kool.

Kohtumiseni tunnustusüritusel!