Meie päikseline õueala!

RK (õueala)

Meie lasteaed kasutas eriolukorra aega lasteaia õueala korrastamiseks ja uuendamiseks. Iga töötaja, nii õpetaja, õpetaja abi kui ka kokk leidsid endale meelepärase vajaliku tegevuse. Alustasime Google Drive keskkonnas ideede kogumisega, jätkasime Zoomis koosolekutel aruteludega ning sellele järgnes praktiline töö õuealal.

Värviga said uue kuue laste mängumaja, õuesõppemaja põrand, sõdurionn, torumängu alus, laev, sõimeaed, lasteaia varjualused, poomid, piirded ja igasugused postid ja pingid.

Meie mägi sai kauaoodatud kunstmurust katte. Nüüd ei muutu see liulaskmisest, libistamisest ja veeremisest enam poriseks. Kunstmuru jätkus ka õuesõppe maja äärtesse, kust pinnas ei-tea-kuhu kadus ning poriaugud tekkisid.

Vedrukiikede alused ja põõsaste ümbrused said kena multšist krae. Laste nõukogu mõte, et õuealal võiksid olla peenrad või lausa väike põld söödavate taimede või lilledega, sai nüüd teoks! Lapsevanema,  Oliveri ja Arnika isa ettevõtmisel valmisid kõikidele rühmadele uued peenrakastid.  Õpetajad täitsid kastid pehme mullaga ja nende ümbruse multšiga. Nüüd ootame lapsi, et seemneid külvata ja taimi istutada.

Pajuonnide seintel asendasime kuivanud pajukepid  noorte elujõuliste pajuvõrsetega. Nüüd on kahe onni vahel ka käsitööna punutud vitstest väravad.  Metsik ala teisenes aiandiks, kus taimepottidesse saab koos lastega istutada erinevaid taimi. Nende kastmiseks kogume vihmavee lasteaia ja õuesõppemaja katuselt suurtesse tünnidesse. Sealt saavad siis lapsed vett kraanist otse kastekannudesse lasta.

Lapsed on ise valinud endile meelepärase koha mängusöögi tegemiseks liivakastide läheduses liumäe all. Selle liivaala ääred tegime sirgeks ja sinna paigutame vahendid köögi mängimiseks.  Suur töö oli ka liivakastides ja nende ümbruses liiva kaevamine, sõelumine ja puhastamine. Tunnetusraja kastid täitusid värskete materjalidega.

Kuna rühmades on lastele mänguvahendite hoidmiseks avariiulid, siis otsustasime samamoodi toimetada ka õues. Hoone seina külge kinnitasid töömehed riiulid, kust laps saab ise võtta ja oma kohale tagasi panna õuemänguasju. Kiviplats ja -teed said ka kevadiselt puhtama näo.

Midrimaa õu ootab nüüd lapsi mängima-tegutsema. Aga ikka tasa ja targu, nii nagu Covid -19 haigusest tingitud nõuded lubavad! Päikest ja rõõmu kõikidele!