Midri laste jõulunõukogu

Midri laste teisele kokkusaamisel kogunesid  Midrihobudest Kätriin ja Jaak, Midrilinnududest Harry ja Kaspar, Midrikutsudest Emilia Sofia ja Elisabet ja Midrihiirtest Grete ja Minella, ning õpetajad Tiina ja Jana. Räägiti jõuluajast.

Tiina: “Jõuluajal räägitakse palju igal pool sellest, et see aeg on eriline. Kõik peaks mõtlema kuidas nad on tegutsenud, mida saaks teha paremini, kuidas olla kenam ja lahkem teiste vastu. Meie saame ka sama teha. Lasteaias  räägime ja tegutseme me sellise asja järgi, mida nimetatakse väärtuseks. On olemas toredad sõnad, millel on tegelikult väga tähtis  sisu. Mina ütlen sõna ja sina räägid, mida see  sulle tähendab. Ja ikka jõuluajaga seoses”.

Rõõmsameelsus:  Lapsed ütlevad, et nende jaoks tähendab see sõna päkapikke, uusi mänguasju, jõuluvana, lund, lumelossi, issi tuleb koju.

Hoolimine: Olen sõbralik, emme ja soojad käpikud, oma pere, mu õde, üllatused, kannan koroonamaski.

Õpihimu:  Laste arvates on see on lugemine ja kirjutamine.

Tervislik: Jaak räägib – päkapikk tõi pliiatsi mitte magusat. Panin pildi sellest mida soovin sussi sisse.

Uurime, kas lapsed mäletavad eelmise aasta jõulukinke ja seda, mis neist asjadest saanud on. Ehk peaks kingitusi olema vähem, siis jääks ka meelde, hoiaks rohkem?

Lapsed joonistavad pildi jõuluajast ja oma soovidest. Kõik saavad ka rääkida, mis pildil on.

Kokkuvõtteks: Laste  lugudes ja joonistustes on jõuluootus, lootused. Meil, täiskasvanutel, on võimalus need vestlustes  kokku viia  lasteaia väärtustega, laiendada.