Mihkel uurib, märkab ja teeb vigurit kah!

Midrimaa lasteaia kuus rühma on tänaseks juba üle kuu aja Tartu linna külje all tuttuues Pajula tee hoones tegutsenud. Sattusime tegelikult linnakeskkonda, kus püüame oma rohelist mõttelaadi hoida ning otsime uusi võimalusi keskkonnateemade käsitlemiseks.

Lapse kõrgusel asuvatest ülisuurtest akendest avaneb ühest küljest ja lausa maaliline vaade sügisvärvides metsatukale, teiselt poolt hoonet on aga lastel huvitav möödasõitvaid autosid jälgida. Parklasse mahuvad vabalt nii meie töötajate kui ka vanemate autod, kahjuks on meie asukoht küll selline, et tervislikult ning keskkonnasäästlikult jalgsi tulevad siia üksikud.

Hea meel on selle üle, et meil on nüüd olemas oma prügimaja, kus kõiki kaasaegseid nõudeid järgides sorteerime oma prügi 4 erinevasse konteinerisse. Septembri lõpetasime oma traditsioonilise looduse- ja tervisenädalaga, mille raames ka prügi sorteerimise põhimõtteid lastega meelde tuletasime. 29. septembril oli rahvusvaheline toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päev, meie kaardistasime nädala jooksul oma maja toidujäätmete kogust ja sisu, et tulevikus saadud info põhjal biojäätmete prügikasti võimalikult vähe jääke satuks.

Kaasasime lapsed ka siseruumide ja õuekeskkonna uurimisse, fookuses oli turvalisus ning keskkonnahoid. Nüüd vaatame laste tähelepanekud üle ja nii saame oma igapäeva elu-olu veel paremaks muuta. Et lasteaed iga pere rõõmsalt tervitaks, maalisid lapsed väravate kõrvale kilele värvikirevaid sügispilte ning kõikidel oli õuel võimalus imetleda näitust “Viguriga MIHKEL“, kuhu pered tõid kodudes meisterdatud sügisandidest tegelasi. Ka toidutegu rühmades toimus seekord teemal “Minu lemmik sügisand“, kus iga laps tutvustas kodust kaasavõetud vilju, neid lõigati ja maitsti üheskoos. Tervisejuht Pille eestvedamisel võtsime koos keskkonnamaskott Kasti-Katiga ette rännaku Tartu Annelinna. Praktiseerisime tihedas autodevoos liiklemist. Vahva oli jälgida, kuidas inimesed seisatasid ja vaatasid, kui meie kuue rühma säravates helkurvestides lapsed pikas rivis kõndisid. Meie linnamatkal oli aga veel üks eesmärk: uurisime, kas ümbruskonnas on piisavalt prügikaste – rohealal polnud, aga majade ümber oli – lapsed loendasid, suured arvutasid, kokku nägime neid oma teel üle 60!

Koolieelikud osalesid ka tervist edendavate lasteaedade ühisel õuesõppepäeval „Õpin õues, tervis põues“ Kambjas ning aiarühmad külastasid Elistvere loomaparki viies külakostiks loomadele söögiampsu. Ka õuealale jätkus sel nädalal põnevust: ühel päeval oli lastel külas kaelkirjak (muusik Elsa), kes muusikalist muinaslugu vestis, teisel päeval said lapsed aga erinevates tegevuspunktides oma osavust ja koostööoskust proovile panna, meisterdada ja katsetada.  Looduse- ja tervisenädala tegevused toimusid samaaegselt meie kolmes erinevas majas, ka Luunja pargirühmas ning Kavastus,  arvestades rühma ja paikkonna eripära ning võimalusi.