Õpetajatest ja õpetajatele

Õpetajate päev on eelnevatel aastatel olnud meie lasteaias eelkõige õpetaja ameti propageerimiseks ja lapsepõlve tagasitulemiseks Luunja kooli noortele. Sel õpetajate päeval võtsime fookusesse väärtused. Palusime õpetajate päeva õhtul matkaraja lõkke ääres meenutada igal lasteaednikul, mis on see väärt omadus, mis nad OMA ÕPETAJALT ellu kaasa on saanud.

Kutsusime taas kokku ka meie laste nõukogu, et lapsest lähtuva tööviisi väärtustajatena kuulda nende arvamust. Küsisime, mis neile meeldib õpetajatega koos teha. Vastused olid erinevad: koos õues mängimine, kastanite korjamine ja avamine, võlujoogi tegemine, laua katmine, summi koti avastamine (4-aastase jutule lisas 7-aastane:„Ta mõtles roboti Beeboti kotti!“), koos maalimine, legodest ehitamine ja selle arvutis tööle panemine, koos õpetajaga liivakastis mängimine ja liivakookide müümine jne.

Laste arvamused õpetamisest ja õpetajast jooksid ühtekokku: lapse maailm tekib ehedas keskkonnas, koostöiselt uurides, katsetades ja läbi mängides. Kõige olulisem- kõikide laste silmad särasid, kui nad rääkisid, mida nad OMA ÕPETAJATEGA koos teevad. Aitäh Teile õpetajad! Aitäh, et olete päris lehma suurust vaadanud farmis, lapse ettevõtlust arendanud papist pangaga, legoklotsid multikas elama pannud, … – olete uurivad, avastavad, märkavad, hoolivad suured mängu-eeskujud lastele!

Direktor Uuve Jakimainen