Õuesõppepäev!!!

Meie lasteaias tegutsevad lapsed õues lausa 3 korda igapäevaselt. Hommikuti võtame jätkuvalt lapsi vastu õues, nii on neil võimalus vabamängus oma loovust rakendada. Hommikupoolikuti korraldavad õpetajad õuesõppetegevusi ning lapsed tegutsevad vabalt terve õueala ulatuses. Õhtuti lähevad lapsed õue peale õhtuoodet ning mänguaeg kestab kuni kojuminekuni. oli loomulik, et osalesime 19. mail rahvusvahelisel õuesõppepäeval. Maailmakaardilt on võimalik vaadata, kus asume meie (zoomi sisse!) ja millised haridusasutused maailmas veel samal päeval lastele õuetegevusi teadlikult võimaldavad. Mõned faktid: 121 609 inimest on juba liitunud, meie nende hulgas! 11 577 775 last on seni osalenud. Uuri: https://outdoorclassroomday.com/

Mida siis meie lapsed tegid: Midrikiisud otsisid luupidega putukaid lasteaia hoovil. Midritriinud uurisid tigusid ja nende kodasid. Laps tegi asfaldile oma teo vastavalt leitud vahenditega (kivid, võililled jm) ja võimalus oli läbida “spiraalne rada”. Midrilinnud leidsid õuest ilusa ja tegusa mesilase, kel jalad õietolmust kollased, vaatasid, kuulasid, lasid vabadusse, mängisid ühismängu “Mesilased korjavad mett värvilistelt õitelt” . Midrihiired meisterdasid ise pesakasti. Midrimõmmid alustasid projektiga “Kasvatame koos kartulit”. Midrikutsud valmistasid õues porisuppi. Midrihobud aitasid ka kartulit maha panna ja mängisid ka keskendumismängu, kus oli vaja järgida joont ning mustrirütmi. Midrijänkud meisterdasid õues võililledest ja uurisid loodust.

 

Lisaks hoolitsesid lapsed ka oma peenrakastide eest. Juba teist nädalat on õuealal igal rühmal oma peenrakast, kuhu lastega koos muld pandi ja rühmaruumis ettekasvatatud taimed istutati. Nüüd jätkub terve suvi rõõmu ja hoolt nende eest hoolitseda!