Midrimaa selle aasta viimane tervise- ja loodusnädal sai endale fookuse 2022. a looduskaitsekuust. Loomulikult ei saa me lasteaias sügavuti käsitleda teemasid inimtegevuse mõjust soodele, võõrliikide levikust meie looduses jmt. Meie eesmärk on tuua lapsi loodusele lähemale, seletada lahti meie elukeskkonda ning näidata, kuidas me kõik lihtsate tegudega või tegematajätmistega saame looduse heale käekäigule kaasa aidata.
Loodusnädalal kutsusime ümbritsevat märkama ka peresid. Toimus fotojaht, kus palusime lastel koos vanematega jäädvustada hetki, mis näitaksid nende arvates Eesti looduses püsivat või muutuvat. Laekus üle 60 foto avaratest maastikuvaadetest detailse fotoni, kuidas sääsk verd imeb, sipelgad toimetavad või Eesti metsade uhkus põder suursuguselt ümbrust uurib. Sinna juurde veel fotod rebasest, toonekurest või siis hoopis perede kodustest hoolealustest- taimedest – kurgist, tomatist, salatist ja maasikatest. Fotod jäävad meie peamaja kaunistama perepäevast alates terveks suveks.
Palju põnevust tekitas ja uusi teadmisi andis ülimalt meeldiv koostöö Luunja vallas tegutseva Kratikoja ja selle perenaise Merileid Kütt`iga. Tema õpetas meie õpetajaid ja vanemaid ise valmistama võililledest ja kuusekasvudest looduslikku voolimismassi, mis oma olemuselt Play-Dohile sarnanes. Lapsed oli lummatud mõnusa materjaliga voolimisest.
Loomulikult oli laste lemmikuks ka loomapäev, mil Pajula tee õuealal neli poni lapsi sõidutasid, taaskord meie oma valla Kakumetsa küla Poni Zimba OÜ. Lisaks sai uurida õues Midrimõmmide rühma õpetajate kilpkonni ja küülikut. Pargirühmas käisid külas perekond Leidiku ponid.
Iga loodusnädala juurde kuuluvad ka temaatilised väljasõidud või õppekäigud ehedasse loodusesse, seekord käidi Valgesoo matkarajal, Vitipalu seikluste rajal, Kamelia turismitalus, Tamme talus, aga ka Tartu Botaanikaaias ning meie oma Luunja pargis, mis oma mitmekesisuse ja liigirikkusega on lapsele parim koht õppimiseks-uurimiseks.
Maisse mahtus ka meie kartuliprojekt, kus Midrimõmmide õpetajate eestvedamisel saabus lasteaeda kast, muld ja kartulimugulad ning väetis. Kartulid said mulda ja on tänaseks juba tärganudki. Eksperimenteerimiseks tellisime aga lasteaeda lisaks kaasaegsed kartilikasvatamise kotid ja ülejäänud mugulad panime sinna kasvama. Sügisel vaatame, mis välja tuli!!!
Tervisenädalal oli veel üle-lasteaialine spordi- ja tantsupäev ning Pajula tee avatud rühmade päev, mil lapsed ise võisid valida, kus tegutseda ning millises rühmaruumis mängida. Oma aasta lõpetasime rõõmsa perepäevaga, kus seitsmes erinevas töötoas oli lastel ja vanematel võimalik vahvates tegevustes osaleda. Töötoad kandsid ja kajastasid meie väärtusi. Nii toimus toas “Rõõmsameelne” lõbus disko; toas “Terve” silma- ja tasakaalukontroll, toas “Suhtlev” sai täringut veeretades erinevaid tegevusi teha; toas “Õpihimuline” tehti kartulitrükki, toas “Hooliv” kehakoorijat ja massaaži ning toas “Avastushimuline” mängiti meeskonnamängu ning avastati värvide võlumaailma kommide abil.
Midrimaa soovib kõikidele päikselist ja rõõmsat suve täis seiklusi, avastamist ja perega koosolemist!