Start liikumisaastale 2023!

Kultuuriministeeriumi poolt on aasta 2023 kuulutatud liikumisaastaks. Viimase läbiviidud uuringu kohaselt on kehaliselt piisavalt aktiivsed vaid umbes 40% täiskasvanutest ning 25% lastest. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovituste järgi peaksid täiskasvanud tervise hoidmise nimel liikuma vähemalt 150-300 minutit nädalas mõõduka intensiivsusega või vähemalt 75-150 minutit nädalas tugeva intensiivsusega. Lastele ja noortele soovitab WHO liikuda vähemalt 60 minutit iga päev mõõduka kuni tugeva aktiivsusega. Seega on üks tähtsamaid tervist mõjutavaid tegureid kehaline aktiivsus. Rõõmus liikumine täidab suure osa ka Midrimaa  päevadest.

Käesoleva, 2023. liikumisaasta alguses tahame endale ja teilegi meelde tuletada, miks liikumine kasulik ja hea on. Rõõm on õppida targematelt ja seekord aitab meid TÜ Liikumislabori teadustiim. TÜ Liikumislabori teadusnuppe saab lugeda veebis.

Midrimaa jaanuaris toimuv talvine tervise- ja loodusenädal ongi pühendatud liikumisele. Kui kargel esmaspäeva hommikul kutsusid Midriloomad ja keskkonna maskott Kasti-Kati õuealal lapsi võimlema ja erinevate vahenditega mängima, siis järgmisel päeval kogunesime Lohkva spordihoonesse spordipäevale. Seal said lapsed suures saalis joosta, varbseinal ronida, värvilistes tunnelites roomata ja teatevõistlusel osaleda. Nädala lõpetas taas sportlik reede liikumisõpetaja Pille juhendamisel, kus lapsed õuealal erienevaid punkte otsisid ja ülesandeid täitsid: vaja oli tunda kella, leida sõnu, lugeda täppe lasteaia seinal, otsida esemeid puude alt jne. Kesknädalal käisime aga Lohkva Külaseltsi ja Luunja Jahiseltsi eestvedamisel metsas loomade ja lindude elu-oluga tutvumas, nende toidulauda täiendamas ning piknikku pidamas. Täname väga Kaire ja Silver Vahejõe`d ja Taavi Kepp´i kahe meeleoluka ja teadmisi rikastava päeva eest ja peresid, kes loomadele porgandeid, kapsast, kartulit jm suupärast kaasa olid pannud! Lasteaias valmistasime ka ise linnusööki ja riputasime õuealale lindudele toidumajakesed. Midrilindude rühm kutsus appi lausa isa, kes kohapeal koos lastega majakese valmis meisterdas! Veel uuriti ja prooviti rühmades spordivarustust ja tehti erinevaid harjutusi. koolieelikud osalesid Limpa suusakoolis Tähtvere spordipargis.

Rõõmsat liikumist jätkub meil aga igasse päeva, nädalasse, kuusse. On ju meie lasteaia selle õppeaasta teemagi „Õuerõõmus laps!“