Midrimaa digikoristas!

Ühinesime Eesti Rohelise Kooli programmi kutsega ja osalsime 23.-29.01.2023 suures digitaalsel koristusnädalal ja Telia eesti AS koristuspäeval 27.01. Oleme kõrvuti Põhja-Eesti Regionaalhaigla, AS Eesti Raudtee, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Riigi Kinnisvara, Cleveron AS, AS Tallinna Lennujaama, FE Arhitektid OÜ Loodushoiu Fond, Taru Loodusmaja, arvukate koolide ja lasteaedadega!: https://digikoristuspaev.telia.ee/

Meie tulemused:

Midrijänkude rühm: Alustasime isiklikest ja rühma telefonidest – kustutasime ära ülearused fotod, vanad videod, allalaaditud failid, kasutamata äpid jmt. Oma telefonis vähendasin sisemälu 54%ni. Arvutitest ja tahvlist kustutasime ära juba ajast-arust materjalidega kaustad, uudiskirjad, vanad arved, e-kontod ja rakendused. Kodust plaanin lähiajal viia jäätmekäitlusse kuuri alla jäetud vana arvuti, juhtmed ja kaablid. Kindlasti on hädavajalik korrastada oma digielu, millega ise ilmselt ei oleks niipea tegelenud. Digiprügi – pühi higi! Midrihiired kustutasid 4597 kirja 707 pilti. Midrikiisud kustutasid 85 kirja, 250 fotot, 10 faili, 8 videot. Midrilindude rühma õpetajad kustustasid koguarvus 618,49 MB ebavajalikku. Midrikutsude töötajad kustutasid 2019 e-kirja, 1,4GB fotosid, 72,8MB faile. Midrimõmmide rühma õpetaja kustutas 136 fotot ja 209 e-kirja. Tema mõte: „Teeme seda tegelikult iga nädal. Samuti puhastan oma telefoni igapäevaselt“.Midritriinude rühma õpetajad kustutasid 129 e-kirja, 5 äppi, 15 faili, 656 fotot. Midrihobude rühm tegi digikoristust koos lastega: lapsed kustutasid rühma tahvelarvutist, telefonist ja sülearvutist fotosid. Liikumisõpetaja kustutas postkastist 50 kirja. Õppejuht tegi tühjaks oma telefoni galerii – üle 700 foto, lisaks tegi g-mailist suhtlusvõrgustiku ja pakkumiste osa tühjaks (täpselt 1a kirjad eelmise aasta digikoristusest saadik). Sel aastal oli tunduvalt lihtsam koristada, sest vaja oli postkastist üle vaadata ainult 1 aasta.

Mõned arvud kokku ka: kustutati 7695 kirja, lisaks lugematu 1a postkast; 1793 fotot+ 1,4Gb fotosid+ laste kustutamised; siis veel 25 faili, 8 videot, 5 äppi ja igasuguseid asju kokku veel 691,29 MB!

Võtmesõna on järjepidevus ja harjumus!