Suusakooli!

Lisaks eelkoolile käivad Midrimaa koolieelikud iga aasta jaanuaris ka suusakoolis, täpsemalt Tartu Tähtvere Spordipargi Limpa suusakoolis. Midrimaa liikumisõpetaja Pille Viljak meenutab:

Olge valmis, läks! „Head“ püüavad „pahalasi“ ja liiguvad platsil segiläbi imekiiresti. See mäng on laste puhul täiesti tavaline. Eriliseks teeb kogu ettevõtmise see, et kõikidel mängulistel on jalas suusad. Et ennast mitte “sõlme keerata“, suusatame esiti ilma keppideta. Õpime pöörama, tagurdama, astuma, kukkuma ja püsti tõusma. Hoogsa mänguni jõuame esimese tunni lõpul.

Teisel korral alustame tavapäraste harjutustega ja lõpuks tuleb kauaoodatud rõõmusõnum- läheme mäele! Lapsed üllatavad meid jälle. Õige laskumisasend, õige kukkumine – kõik justkui nõiaväel selge. Suusatreener Airel jagub palju kiitvaid sõnu. Kolmandal korral üllatab meid jäiselt libe rada, korralik treening esimese tunni kukkumis- ja püstisaamisõppele. Lapsed on hoos ja suur soov mäe otsa saada osutub päris keeruliseks, moel või teisel see siiski õnnestub.

Miks tulevad lastel paljud uued ülesanded hästi välja? Suusatamise puhul on selle taga hea varustus. Kukkumisi ja “jalad risti” olukordi tuleb kindlasti ette, kuid korralikult jalas püsiv suusk annab võimaluse taas tõusta ja edasi minna. Lihtne mugavus!