Tegusad jõulukuu toimetused

Midrimaa jõulukuu tegemistes põimusid traditsioonilised jõuluteod eriliste, vaid sellele aastale omaste ettevõtmistega. Nii nagu aastakümneid on tehtud, kaunistasid lapsed oma rühmaruumi (selle aasta aknateemaks oli “Tuisk”), valmistasid kuuseehteid, rullisid piparkoogitainast ja kaunistasid küpsenud piparkooke.

Advendihommikuses varjuteatris tõttas vanamemmele appi kärme päkapikk. Kõikides rühmades meisterdasid lapsed Luunja valla memmedele-taatidele kaarte ja kingitusi. Need olid imelised ja tõid sooja tunde südamesse! Aitäh! Loodame, et see väike kingitus toob neile rõõmu!

Sel aastal oli kõikidel rühmadel võimalus minna väljasõidule. Nii külastasid Midrijänkud Uustalu jõulumaad, Midrilinnud ja Midrimõmmid Saksa ratsatalu, Midrikiisud käisid Tartu Loodusmajas ja Elistvere loomapargis,  Midrihobud Tartu Mänguasjamuuseumi etendusel ja Raekoja platsi uudistamas, Midrihiired osalesid Eesti Põllumajandusmuuseumi jõulutegemistes Ülenurmel, Midritriinud olid Teatrikodus käpiknukkudega jõuluhommikul ning Midrikutsud sõitsid Torma talvekülla. Need olid meeleolukad päevad täis rõõmu ning laste särasilmi.

Suured midrid olid aga kolmel lõunal oodatud näputöö – neljapäevakule, kus liikumisõpetaja Pille õpetas jõulutähte meisterdama, õpetaja Ursula näitas, kuidas korgist päkapikku teha ning direktor Uuve juhendamisel valmisid tikitud linnukesed. Meisterdamise juurde maitsesime õpetaja abi Imbi imemaitsvaid trühvlipalle, lisaks ka piparkooke ja glögi. Olid mõnusad hetked koosolemiseks, puhkamiseks tegusa lastega toimetamise päeva vahele. Aitäh tegijatele ja kaasatulijatele!

Luunja valla haridusnõunik Kadri Sõrmus kutsus üles märkama Ernst Hiisi sünnikohta. Selleks otsustati majale kinnitada nimetahvel ning maja aknad jõulupäraselt kaunistada. Ernst Hiis (sündinud  16. aprill 1872 Luunja vald – 29. oktoober 1964 Tallinn) oli eesti klaverimeister ja ettevõtja, keda peetakse praeguse Estonia Klaverivabriku rajajaks. Meie lasteaed kujundas ühe akendest, kus taaskasutasime erinevaid jõulukaunistusi – see sai nagu muinasjutt!!!

Suured midrid lõpetavad oma aasta meeskonnakoolitusega Ahatares Põlvamaal. Rahulikku vana-aasta lõppu, rõõmu ning energiat, tervist ja vahvaid koostegemisi algaval 2022. aastal!